Wybór odpowiedniego rodzaju okien jest szczególnie ważny w przypadku budownictwa energooszczędnego. Taki rodzaj budownictwa opiera się na idei pozyskania jak największej ilości energii ze środowiska naturalnego, a w szczególności z promieniowania słonecznego, co nie może się obyć bez odpowiednio dobranych okien.

Oferta okien alupast a budownictwo energooszczędne

Budownictwo energooszczędne stawia na okna. Z tego faktu doskonale zdają sobie sprawę producenci między innymi okien aluplast, którzy dostosowują swoją ofertę do specjalnych wymogów nowoczesnego budownictwa.

wysokiej jakości okna aluplast
Żeby dom spełniał wymogi budownictwa energooszczędnego, powinien posiadać odpowiednio rozmieszczone okna, a dodatkowo okna w różnych lokalizacjach budynku powinny posiadać inne właściwości. Najwięcej promieniowania słonecznego wpada do budynku przez okna zlokalizowane po stronie południowo zachodniej. W tym miejscu dobrze jest zastosować dobrej jakości okna, na przykład okna aluplast, które będą duże, a dodatkowo będą się charakteryzowały zmniejszonym współczynnikiem przepuszczania ciepła.

Po stronie północnej dom nie jest nasłoneczniony, dlatego budownictwo energooszczędne zaleca tam wstawienie jedynie małych okien. Dzięki temu zabiegowi zapobiegniemy szybkiej utracie ciepła przez budynek.

Jakie okna wybrać?

Oprócz gabarytów okien, które są szczegółowo opisane w planie domu energooszczędnego, ważną sprawą są również ich parametry. Okna powinny zapewniać bardzo dobrą izolację budynku, dlatego muszą być szczelne. Budownictwo energooszczędne opiera się na pozyskiwaniu energii z zewnątrz, nie można więc pozwolić na jej straty z powodu nieszczelnych okien. Producent okien aluplast dostosowuje swoje okna do potrzeb budownictwa energooszczędnego, wprowadzając do nich system, który sprawia, że okna nie przepuszczają ciepła w takim stopniu jak okna tradycyjne. Dzięki oknom o mniejszym współczynniku przepuszczania ciepła, wnętrza nie nagrzewają się latem zbyt mocno, co sprawia, że panuje w nich korzystny mikroklimat.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *