Okno to bardzo ważny element każdego domu i oczywiście należy sobie z tego zdać sprawę. Do tego jak prezentują się okna oraz jak są wykonane dużą wagę przywiązuje wiele osób. Z drugiej strony szali mamy jednak również takie sytuacje, w których wiele osób zwraca uwagę również na to ile okna kosztują. I tutaj pojawia się największy dylemat związany z ich kupowaniem. W sprzedaży mamy okna PCV, które obecnie ze względu na swoją atrakcyjną cenę sprzedają się masowo. Jednocześnie należy jednak zwrócić uwagę na to, że okna drewniane z produkcji nie wyszły i nadal mają swoją wartość i wiele osób tylko takie okna uznaje.

okno drewniane _thermoline
Okna PCV – tanio ale czy dobrze?
Początkowo okna PCV miały raczej taką średnią opinię i trudno się temu dziwić. Ludzie, którzy raczej mają charaktery tradycyjne przede wszystkim starają się zwracać uwagę na klasyczne rozwiązania. Gdy pojawiły się plastikowe okna w sprzedaży dla wielu osób właściwie był to szok i nie byli oni w stanie przyjąć, że takie okna będą w stanie dorównać oknom, które wykonywane są z drewna. Początkowo rzeczywiście okazało się, że te okna z PCV miały taką średnią jakość, szczególnie gdy zajmowała się ich przygotowaniem jakaś firma na niskim poziomie, która oczekiwała jedynie na szybkie zyski. Dlatego pojawił się mit, który mówił, że okna PCV są gorsze niż drewniane. Ostatecznie po latach od ich powstania można  powiedzieć, że są one już doskonale zrealizowane i doskonale się sprawują nawet po latach użytkowania.

Okna drewniane
Na drugiej szali mamy okna, które wykonane są z drewna. Mają one przede wszystkim tradycyjny charakter i wydaje się, że ta kwestia ma w tym względzie największe znaczenie i przez wielu brana jest pod uwagę. Wśród wielu osób tkwi nadal przekonanie, że okna z drewna będą również lepszej jakości, ale tak naprawdę jak już mówiliśmy okna PCV wcale nie są gorsze. Z drugiej strony jest jeszcze ich estetyka, która również jest na dobrym poziomie i dlatego okna z drewna są raczej uważane za ładniejsze niż te wykonane z PCV i dlatego jest wielu klientów, którzy decydują się je kupować również z tego powodu.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *