Nie każdy zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę jest Ceresit CR 166. Jednak warto nadrobić te zaległości, jak najszybciej. Przede wszystkim, kiedy poszukujemy dobrego produktu izolacyjnego.

Sam Ceresit CR 166 jest mieszanką dwuskładnikową, która idealnie nadaje się do izolowania części, których zadaniem jest ochrona elementów budynków przed wilgocią gruntową. Tym samym daje możliwość stosowania go w miejscach, gdzie dochodzi do rozprysków wody deszczowej. Nie oznacza to, że nie sprawdza się on również w innych okolicznościach. Wręcz przeciwnie, gdyż jest on również doskonałą izolacją poziomych ścian.

Wielu fachowców ceni sobie tę mieszankę przede wszystkim, dlatego że jest bardzo prosta w użyciu. Wszystko przez to, że ma naprawdę dobrą przyczepność, w szczególności, jeśli chodzi o materiały mineralne. Co wydaje się bardzo dużą zaletą w wielu przypadkach.

Dodatkowo warto zdawać sobie sprawę, że Ceresit CR 166 posiada również inne bardzo przyjazne właściwości. Przede wszystkim jest bardzo elastyczny i szczególnie dobrze kryje wszelkie rysy, których szerokość nie przekracza 0,5 mm. Dobrym rozwiązaniem może być jeszcze dodatkowe wzmocnienie jego właściwości. W tym przypadku najlepiej skłonić się ku fizelinie technicznej.

Jeśli chodzi o samo nakładanie to najlepiej, aby robić to pędzlem lub też pacą. Bardzo ważne jest, aby przy pierwszym nakładaniu, podłoże było lekko zwilżone wodą.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *