Farba magnetyczna jest jednym z rodzajów farby tablicowej, który znajdziemy bez problemu w sklepach sprzedających materiały budowlane. Można po niej pisać i rysować kredą, ale ma też dodatkowe właściwości – tworzy powierzchnię przyciągającą magnesy. Dzięki temu może znaleźć zastosowanie w biznesie. Świetnie nadaje się do sal konferencyjnych i pod menu w restauracjach. Możemy ją jednak stosować również w domu i to ze sporym powodzeniem.

Podobnie jak zwykła farba tablicowa, tak i jej magnetyczna odmiana może znaleźć zastosowanie w pokojach dziecięcych. Pisanie i rysowanie kredą po takiej ścianie jest w pełni uzasadnione – po to ją tworzymy. Może to być pretekst do wspólnej zabawy z dziećmi, a nawet do nauki we wczesnych latach.

Farba magnetyczna z powodzeniem da się wykorzystać również w kuchni. Do czego? Przede wszystkim może zastąpić niebyt estetyczne tablice korkowe, które są szalenie przydatne, ale rzadko da się traktować je jako ozdobę. Tymczasem fragment ściany pokrytej farbą magnetyczną właściwie rozwiązuje sprawę. Kilka małych, kolorowych magnesików wystarczy, by najważniejsze kartki trzymały się powierzchni. Bieżące informacje (np. dotyczące zakupów) możemy wypisywać kredą i ścierać.

Co ciekawe nie musimy kłaść farby bezpośrednio na ścianę. Wystarczy prosta płyta lub deska, by zrobić samodzielnie tablicę magnetyczną. Co najważniejsze: będzie ona miała dokładnie takie wymiary, jakich potrzebujemy.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *