Mycie okien nie należy do zbyt pasjonujących czynności. Nawet biorąc pod uwagę jedynie zadania domowe, dla wielu jest daleko w tyle za chociażby odkurzaniem i robieniem prania. Może dlatego, ponieważ przy tych czynnościach większość roboty wykonuje maszyna, a przy myciu okien skazani jesteśmy na siłę własnych rąk. Ale czy na pewno?

Z nowoczesnością łatwiej

Dla osób, które chciałyby nieco ułatwić sobie proces mycia okien powstało urządzenie na miarę XXI wieku, które większość pracy wykonuje za użytkownika. Urządzeniem tym jest myjka do okien. Na rynku dostępne są dwa modele myjek:

  • – myjka ze ssawką – jest to model myjki, który składa się z dwóch elementów. Pierwszym jest specjalny spryskiwacz zakończony uchwytem ze ściereczką, zawierający płyn do szyb, a drugim urządzenie zasysające. Proces mycia rozpoczyna się od zwilżenia okna płynem i przetarcia całości załączoną ściereczką, a następnie zebranie pozostałego brudu urządzeniem zasysającym.
  • – myjka ciśnieniowa – tego typu myjki do okien posiadają generator pary wodnej, którą to pokrywana jest cała powierzchnia okna. Silny strumień skutecznie wchodzi w reakcje z największym zabrudzeniem. Po kilku chwilach pozostaje jedynie zetrzeć pozostałości i wciągnąć brudną wodę.

Który model wybrać?

Wybór pomiędzy tymi dwoma modeli jest tak właściwie uzależniony od możliwości finansowych. Myjka ciśnieniowa jest zdecydowanie lepszym urządzeniem ale jednocześnie o wiele droższym. Dlatego rozsądnym kompromisem jest zakup myjki ze ssawką.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *