Nie każdy zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę jest Ceresit CR 166. Jednak warto nadrobić te zaległości, jak najszybciej. Przede wszystkim, kiedy poszukujemy dobrego produktu izolacyjnego.

Sam Ceresit CR 166 jest mieszanką dwuskładnikową, która idealnie nadaje się do izolowania części, których zadaniem jest ochrona elementów budynków przed wilgocią gruntową. Tym samym daje możliwość stosowania go w miejscach, gdzie dochodzi do rozprysków wody deszczowej. Nie oznacza to, że nie sprawdza się on również w innych okolicznościach. Wręcz przeciwnie, gdyż jest on również doskonałą izolacją poziomych ścian.

Wielu fachowców ceni sobie tę mieszankę przede wszystkim, dlatego że jest bardzo prosta w użyciu. Wszystko przez to, że ma naprawdę dobrą przyczepność, w szczególności, jeśli chodzi o materiały mineralne. Co wydaje się bardzo dużą zaletą w wielu przypadkach.

Dodatkowo warto zdawać sobie sprawę, że Ceresit CR 166 posiada również inne bardzo przyjazne właściwości. Przede wszystkim jest bardzo elastyczny i szczególnie dobrze kryje wszelkie rysy, których szerokość nie przekracza 0,5 mm. Dobrym rozwiązaniem może być jeszcze dodatkowe wzmocnienie jego właściwości. W tym przypadku najlepiej skłonić się ku fizelinie technicznej.

Jeśli chodzi o samo nakładanie to najlepiej, aby robić to pędzlem lub też pacą. Bardzo ważne jest, aby przy pierwszym nakładaniu, podłoże było lekko zwilżone wodą.

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Bez kategorii

Skuteczne oszczędzanie energii z oknami pasywnymi

Rola okien w naszym domu jest niezwykle istotna. To dzięki nim jesteśmy chronieni w przypadku zmieniających się warunków atmosferycznych, zabezpieczają nas również w przypadku próby włamania się do naszego wnętrza. Są one również ważnym elementem Czytaj więcej…

Bez kategorii

Domek na wakacje? Projekty domów letniskowych

Szczególnym rodzajem domów są domy letniskowe. W przypadku stawiania tego rodzaju budynków Prawo Budowlane nie jest tak rygorystyczne, jak w przypadku domów tradycyjnych. Dom letniskowy to miejsce, które w założeniu ma być użytkowane sezonowo i Czytaj więcej…

Bez kategorii

Projekty domów dużych – na co zwracać uwagę?

Projekt domu jest niezmiernie ważną kwestią, dlatego tego etapu budowy domu w żadnym wypadku nie można nam zaniedbać. Po projekty dużych domów musimy udać się do biura architektonicznego. Możemy mieć oczywiście własne plany, pomysły i Czytaj więcej…