Planując budowę domu bądź generalny remont, warto wziąć pod uwagę rozwiązaniem w postaci okien aluminiowych. Nie są one póki co jeszcze tak popularne jak modele z PCV czy z drewna, niemniej jednak sukcesywnie zdobywają sobie nowych zwolenników. Jakie są ich największe plusy i minusy?

aluminiumAluminium to materiał szczególny – nie bez powodu znajduje zastosowanie w wielu branżach. Używa się go również do produkcji okien, przy czym na jego korzyść przemawiają spora podatność na formowanie, wytrzymałość, stosunkowo niewielka waga oraz stabilność. Tak więc okna aluminiowe są świetnym, funkcjonalnym rozwiązaniem na długie lata. Wielką ich zaletą są też właściwości energooszczędne. Niejednokrotnie można się zetknąć z opinią, że termoizolacyjność nie jest mocną stroną okien aluminiowych – to nieprawda, ponieważ do ich produkcji używa się najnowszej generacji materiałów posiadających takie właściwości. Nie będzie zatem przesadą postawienie okien aluminiowych pod tym właśnie względem praktycznie na równi z modelami z PCV czy drewnianymi.

Na chwilę obecną z oknami aluminiowymi można się najczęściej zetknąć w obiektach użyteczności publicznej. W gospodarstwach domowych stosuje się je rzadziej, chociaż to powoli się zmienia. Z czym trzeba się liczyć, decydując się na taką inwestycję? Nade wszystko z tym, że w przeciwieństwie do profili z PCV i z drewna okna aluminiowe nie nadają się do renowacji oraz do naprawy. Jeśli zatem ulegną uszkodzeniu, nie ma innego wyjścia jak wymienić je na nowe.

W związku z tym warto zastanowić się czy w kontekście indywidualnych oczekiwań względem okien oraz panujących w domu warunków zakup modeli aluminiowych będzie całkowicie uzasadniony. Nigdy też nie zaszkodzi skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą, który doradzi najlepsze dla konkretnego przypadku rozwiązanie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *