W zakresie okien z tworzyw sztucznych wybór na rynku jest obecnie ogromny. Producenci oferują modele różniące się pomiędzy sobą pod względem ceny oraz technicznych parametrów. Jak wiadomo, okna to inwestycja na długie lata – co zatem warto mieć na uwadze, decydując się na zakup okien pcv?

Jednym z najważniejszych parametrów okien pcv jest klasa profilu. Wielu klientów nie przywiązuje do tego należytej wagi, a to poważny błąd. Klasa profilu oznaczona jest za pomocą litery A, B lub C. Poszczególnym literom są przypisane określone grubości ścianek konstrukcyjnych. Różnice w tym obszarze mogą sięgać kilkunastu procent, a to sporo. Grubość ścianek przekłada się na wytrzymałość okien oraz funkcjonalność. Największymi walorami użytkowymi odznaczają się model o klasie profilu A.

aluplast_renovo

Kolejną ważną cechą, jaką powinny wyróżniać się porządne okna pcv jest odpowiednie zbrojenie profilu. Zbrojenia widoczne nie są, a stosuje się je po to, by okna usztywnić – jest to nieodzowne w przypadku wszystkich modeli wykonanych z pcv. Niebagatelne znaczenie ma grubość zbrojenia. Powinna ona wynosić co najmniej 1,5 mm w rozstawie nie rzadszym aniżeli co 30 cm.

Przy zakupie okien pcv obowiązkowo też należy zwrócić uwagę na okucia. Ich ilość ma duży wpływ na cenę, a także na funkcjonalność okien. To dzięki tym właśnie elementom okna można otwierać, rozszczelaniać i uchylać. Nierzadko jest tak, że producent – chcąc zaoszczędzić – umieszcza mniej okuć w niewidocznych obszarach okna. Czym to skutkuje? Otóż powstają przedmuchy – czyli mówiąc innymi słowy, okno nie jest w dostatecznym stopniu szczelne.

Klamka to ważna część okna. Wskazane jest to, by odznaczała się wysoką jakością, o czym świadczy m. in. materiał, z jakiego ją wykonano oraz marka producenta. Gorsze jakościowo klamki mają do siebie to, że wyrabiają się już po roku użytkowania okien.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *