projekt dużego domu frontProjekt domu jest niezmiernie ważną kwestią, dlatego tego etapu budowy domu w żadnym wypadku nie można nam zaniedbać. Po projekty dużych domów musimy udać się do biura architektonicznego. Możemy mieć oczywiście własne plany, pomysły i koncepcje, jednak, żeby budowa domu ruszyła projekt musi być zatwierdzony przez instytucję, która posiada do tego uprawnienia.

Projekty domów dużych

Kiedy przystępujemy do projektowania naszego domu powinniśmy pamiętać, że niezwykle ważnym elementem projektu dużego domu jest wybór odpowiednich okien. A okna to nie tylko estetyczna oprawa. Bardzo ważne jest ich odpowiednie rozmieszczenie a także wielkość. Kolejnym krokiem jest wybór właściwych materiałów. Rozmieszczenie okien będzie odpowiedzialne za klimat w naszym domu. Projekty Domów Dużych powinny brać pod uwagę rozmieszczenie dziennego światła w budynku. W niektórych pomieszczeniach jest ono bardziej potrzebne, w innych mniej. Dostęp do dziennego światła jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania domowników. przepisy Prawa Budowlanego określają optymalną wielkość okien w budynku.

Okna w projektach dużych domów – parametry

Kiedy już zdecydujemy się na wielkość i rozmieszczenie okien w naszym domu, powinniśmy zastanowić się jakie okna wybrać. Na rynku wybór okien jest ogromny. Dużą popularnością cieszą się okna drewniane, plastikowe, popularne są również okna z PCV. Oprócz walorów estetycznych powinniśmy wziąć pod uwagę właściwości materiałów, z których okna są wykonane i zastanowić się czy będą one odpowiadały naszym potrzebom. Równie ważną kwestią jest także właściwy wybór szyb. Musimy pamiętać, że im większe okna, tym większe straty ciepła w budynku, dlatego przy projektach dużych domów energooszczędnych rezygnuje się z dużych okien po stronie południowej, a więc mało uczęszczanej przez domowników. Warto jest wybrać okna o niższym niż standardowy współczynniku przenikania ciepła, co będzie zapobiegało stratom ciepła w pomieszczeniu zimą. Będzie również nas chronić przed upałami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *